5

Haziran
2011

PETKİM Hisse Senedi Verileri, Hisse Analizi, Hisse Yorum

Yazar: Editör  |  Kategori: BORSA ŞİRKET HABERLERİ, BORSA YORUMU, Petkim  |  Yorum: Yok   |  2.074 views

  

Borsada işlem görmekte olan hisse senetlerinin verileri, nasıl analiz edilemeli, nasıl yorumlanmalıdır?

Bu ayrıntıları sitemizden takip edebilirsiniz.

 

PETKİM Hisse Senedi Verileri, Hisse Analizi, Hisse Yorum

50’yi aşan petrokimyasal ürün yelpazesiyle sanayinin vazgeçilmez hammade üreticisi.2011 yılının ilk çeyreğinde küresel ekonomideki gelişmelere paralel olarak cirosunu,kapasite kullanımını ve ihracatını rekor seviyelere taşıyan şirketin ana hedefi pazar payını %40 seviyesine çıkarmak.

2018’de faaliyete geçmesi planlanan Value Site(Aliağa Yarımadası’nda yerli ve yabancı yatırımcının yer aldığı Rafineri-Petro kimya-Enerji ve Lojistik zinciri)kurma plan çalışmalarının ilk fazını tamamlayarak hedefine ulaşmaya emin adımlarla yol alıyor.

Bununla birlikte üreteceği kablo ile ithalata bağımlılığı neredeyse bitirecek olan projesiyle (kablo sektörünün temel hammaddelerinden biri olan ve Türkiye’deki kablo üreticilerinin ihtiyaçlarını tamamen ithalatla karşıladığı çapraz bağlanabilir polietilenin deneme üretimine başladı)bize göre borsanın uyuyan devlerinden biri.

Enerji sektörünün dünya gündeminde stratejik bir önem kazanması hissenin yatırımcılar tarafından keşfedilmesini sağlayacak diye düşünüyoruz.

1.Destek noktası:2,52 1.Direnç noktası:2,60

2.Destek noktası:2,48 2.Direnç noktası:2,64

Hedef fiyat:2,85-3,00

 

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş
Belgin Maviş
Eda Önder

Kaynak: Borsagündem.com

 

UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım – satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır - Borsa Hisse Yorumu

Sitemap